• EN

  • UA

  • EN

  • UA

  • EN

  • UA

  • EN

  • UA

Інтерактивна карта територій,які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами

Карта розмінування

На сервісі протимінної діяльності ДСНС відображені місця, на яких вже було виявлено або теоретично знаходяться вибухонебезпечні предмети та вказаний їх ступінь загрози. Найбільше уражених та замінованих областей – безпосередньо в зоні бойових дій та деокупованих територій. Сервіс протимінної діяльності розробив власну шкалу для визначення скупчень вибухонебезпечних предметів. 

карта замінованих територій України

Ця шкала починається від 0 до 484, що означає те, що об'єкт може мати від 0 до 484 небезпечних зон. Інтенсивність червоного забарвлення на карті виділяє потенційно небезпечні зони та забруднені території мінами. Інтенсивність жовтого кольору відображає можливе розміщення замінованих територій.Якщо рухатися з північного сходу до півдня України, можна помітити, як ця інтенсивність ущільнюється. Найбільш уражені та забруднені мінами є частина Житомирської, Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, Запорізька, Херсонська та частина Миколаївської області.Але варто врахувати, що про стан замінування деокупованих областей відомо більше, бо вони досліджені. Наприклад, важко сказати, яку загрозу несе замінування на правому березі Дніпра у Херсонській області.

Яка ситуація в областях?За даними ДСНС на деокупованих територіях поблизу Києва в Ірпені, Макарівці, Бородянці та поблизу Вишгорода щонайменше від 41 до 180 небезпечних зон. Пересуваючись на північ Київської області ДСНС сповіщає про значне зменшення небезпечних зон. Поблизу Іванкова, Прибірську та Красятичів знаходиться від 14 до 4 небезпечних зон. На цій території вдало попрацювали сапери та фахівці з розмінування. Кардинально інша ситуація у Чернігівській області, тут скупчення небезпечних зон сконцентроване поблизу обласного центру та декілька зон на захід від нього. У Чернігові фахівці виявили 32 небезпечні зони, а також 2 небезпечні зони у місті Шестовиця та ще 2 поблизу Славутича.У Сумській області ситуація із замінуванням наближена до Чернігівської: безпосередньо це все завдяки роботі саперів та фахівцям з розмінування, але зауважимо те, що небезпека наземних ударів присутня. У Сумській області на півночі є 2 небезпечні зони поблизу Грем'яча, ще 2 поблизу Путивля і щонайменше 2 небезпечні зони у місті Суми. Досить складна ситуація у Харківській області. Тут відносно нещодавно відбулася деокупація, і щоб очистити територію, потрібно залучати багато ресурсів із розмінування, зокрема техніку, людей та тварин. Північний захід на схід області був під окупацією і тут зорієнтовано найбільше вибухонебезпечних предметів. В околицях Харкова є 212 та 258 небезпечних зон - це район Північної Салтівки, також якщо рухатися на північ області до Вовчанська то тут знаходиться 34 небезпечних зони. На Південному сході біля Балаклії 24 та 21 небезпечна зона.

Надзвичайно небезпечна тепер є територія поблизу Ізюму, Вірнопілля та Бражківки. Тут розташовані містечка та села в яких налічується безліч небезпечних зон від 5 до 293 штук. Південні території Харківщини заміновані вибухонебезпечними предметами у кожному місті. Над деякими вже почалися роботи з розмінування, але населені пункти досі є небезпечними для цивільного населення. 
На Донеччині ситуація виглядає стабільнішою у порівнянні з Харківщиною, але не варто поспішати з висновками, але тут ведуться активні бойові дії де обстежувати територію щодо замінування можуть тільки військові для власного просування. Тому, ДСНС відомо лише про 30 небезпечних територій поблизу Бахмута, 33 території біля Дружківки та 29 територій між Костянтинівкою та Нью-Йорку. На південному заході Донецької області також є угрупування замінованих територій поблизу Курахове, Вугледару та Великою Новосілкою. Їх рівень небезпеки визначений від 5 до 33 замінованих територій.

Запорізька область часто піддається ракетним ударам з неба тут знаходяться від 2 до 4 непідтверджених небезпечних зони поблизу Бердянська, Приморська, Василівки, Токмаку, Малої Білозерки та Енергодару. У Херсонській області ситуація з непідтвердженими небезпечними зонами подібна до Запорізької області, адже тут повністю окупований Правий берег Дніпра і важко сказати про точне розміщення вибухонебезпечних предметів. Підтверджені небезпечні зони визначені тільки біля Снігурівки ‒ 2 об'єкти та біля Правдиного ‒ 2 об'єкти. 
Отже, з усього вищеописаного зрозуміло, що вибухонебезпечні предмети це глобальна проблема для життя та здоров'я цивільного населення. Ця небезпека забирає сотні кілометрів територій де жили, працювали та навчалися люди та діти. Тому, Українська Асоціація Гуманітарного Розмінування працює на те, щоб розміновувати такі території та повертати їх придатність для спокійного життя.