• EN

 • UA

 • EN

 • UA

 • EN

 • UA

 • EN

 • UA

Гуманітарне розмінування

Гуманітарне розмінування – це один з основних компонентів протимінної діяльності. У широкому розумінні воно включає дослідження, картографування та маркування мінних полів, а також фактичне розмінування землі. Існує три види розмінування: оперативне, військове та гуманітарне. Оперативне розмінування виконується в разі невідкладної необхідності працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), саперами поліції та фахівцями Держспецслужби транспорту (ДССТ). Військове розмінування — це процес, який виконують солдати для розчищення шляху, щоб військові могли просуватися під час конфлікту. У цьому випадку міни знешкоджуються лише в тому випадку, якщо вони блокують стратегічні шляхи, необхідні для просування або відступу солдатів на війні.Головною метою гуманітарного розмінування є планове очищення землі, щоб цивільні особи могли повернутися до своїх домівок і виконувати свої повсякденні справи без загрози для життя і здоров’я. Задача гуманітарного розмінування – відновлення миру та безпеки на рівні громади.

Проєкт «Інформаційно-тренувальний центр гуманітарного розмінування» при Українській Асоціації Гуманітарного Розмінування

Проєкт «Інформаційно-тренувальний центр гуманітарного розмінування» – це ініціатива, яку реалізує Українська Асоціація Гуманітарного Розмінування спільно з партнерами.«Інформаційно-тренувальний центр гуманітарного розмінування» створюється як сучасний центр із метою тренування саперів гуманітарного розмінування для партнерів та членів Асоціації, які працюють та пов'язані з протимінною діяльністю.

Чому це важливо?

Протимінна діяльність – це питання безпеки, яке стосується великої частини населення. На сьогодні багато територій в Україні забруднено вибухонебезпечними предметами та залишками війни, тож цей проєкт спрямовано на вирішення задач гуманітарного розмінування українських територій і сприянню професійного розвитку саперів.

Основні завданняЦентру Гуманітарного Розмінування

Навчання татренування саперів

Наш центр надаватиме саперам розмінування можливість навчання відповідно до міжнародних стандартів. Ми створюємо умови для максимально реалістичних тренувань з гуманітарного розмінування.

Інформування населення

Партнерам Асоціації надається можливість проводити у центрі семінари, навчальні програми та заходи з інформування населення про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами.

Тестування обладнання

Наш центр працюватиме як майданчик для презентації й тестування власної продукції для партнерів, які виробляють обладнання для протимінної діяльності.

Структура центру

  Полігон. Тут сапери зможуть проводити тренування і тестування обладнання в безпечних умовах. На полігоні не буде випробувань, пов'язаних із вибухами та роботою з вибухонебезпечними предметами, тому дозволів або додаткових заходів безпеки не потрібно.
  Конференц-зал. Місце для проведення заходів з інформування населення про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами, проведення семінарів від інструкторів протимінної діяльності, презентацій обладнання або техніки для гуманітарного розмінування.
  Склад для розміщення та зберігання необхідного обладнання і техніки.

Партнерство та фінансування

Для реалізації цього проєкту ми плануємо залучити кошти від партнерів-донорів Української Асоціації Гуманітарного Розмінування. Завдяки цьому партнерству ми зможемо створити сучасний та ефективний тренувальний центр в Україні.

Висновок

Проєкт «Інформаційно-тренувальний центр гуманітарного розмінування» не тільки підвищує безпеку країни, а й сприяє розвитку галузі гуманітарного розмінування. Запрошуємо вас приєднатися до цієї ініціативи, і зробити разом важливий крок до безпечної України та майбутнього нашої держави.