• EN

  • UA

  • EN

  • UA

  • EN

  • UA

  • EN

  • UA

Мінна небезпека

Міни є основною перешкодою для розвитку суспільств, які зазнали війни, і це слід розуміти в ширшому контексті розвитку.Під час будь-якої гуманітарної операції з розмінування важливо поставити такі питання:● Які сфери мають бути пріоритетними, щоб допомогти громадам, що зазнали шкоди, на шляху до сталого розвитку?● Хто виграє від розмінування, що це дасть громадам загалом і людям зокрема?● Що буде з очищеними територіями після завершення розмінування?
Для компаній з розмінування ця діяльність полягає не лише в тому, щоб очистити території від мінної небезпеки, а й в тому, щоб полегшити в подальшому соціально-економічний розвиток регіонів.З точки зору протимінної діяльності, фактична кількість мін на землі не настільки важлива, як, наприклад, кількість мінних полів, розмір і тип уражених територій, а також кількість постраждалих людей.

Мінна небезпека муляжі вибухівки

Загроза від мінної небезпеки

Міни та вибухонебезпечні пережитки війни несуть не тільки пряму загрозу життю і здоров’ю населення, але й мають низку інших факторів, що перешкоджають розвитку громад, а саме:● Закриті шляхи і дороги, що ускладнює чи унеможливлює відвідування шкіл та інших навчальних закладів дітьми; зупиняє роботу селян на землі.● Гальмують економічний і соціальний розвиток.● Відбирають у людей засоби до існування.● Ускладнюють надання медичної допомоги.● Перешкоджають відбудові після війни.● Блокують безпечне розгортання миротворців чи військових і доставку гуманітарної допомоги.

Мінна небезпека в Україні протипіхотна міна

Гуманітарна протимінна діяльність – це комплексний, структурований підхід до боротьби із забрудненням мінами та нерозірваними боєприпасами, зокрема: оцінка огляду, розмінування, інформування населення про мінну небезпеку та здійснення допомоги постраждалим. Ці заходи проводяться з метою зменшення загрози, яку представляють міни для окремих осіб і громад у районах, уражених мінами. Гуманітарна протимінна діяльність має працювати на створення місцевого потенціалу в постраждалих від мін громадах, оскільки це є частиною їхнього довгострокового розвитку.