• EN

  • UA

  • EN

  • UA

  • EN

  • UA

  • EN

  • UA

Для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів

27 вересня в Києві відбувся перший міжнародний форум з питань гуманітарного розмінування територій України – Demine Ukraine Forum. Серед учасників — прем'єр-міністр й очільники відомств, що займаються розмінуванням, а також міжнародні партнери України. 

Голова українського уряду Денис Шмигаль заявив, що жодна країна у світі після Другої світової війни не стикалася з таким мінним забрудненням, як Україна. Наразі відомо про 174 тисячі квадратних кілометрів, що потребують розмінування. Із початку повномаштабного російського вторгнення розмінували 18 тисяч квадратних кілометрів інфраструктури.
Для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.
Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що для швидкого та ефективного розмінування українських територій Уряд стимулюватиме розвиток інновацій, сприятиме виробництву вітчизняних машин для розмінування та розширюватиме локалізацію виробництва іноземного обладнання в Україні.
Шмигаль додав, що в Україні створили групу з питань розмінування. Її очолює міністерка економіки Юлія Свириденко. А член дорадчої групи — посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда. Він був присутній на форумі.Мацуда припустив, що 80% замінованих українських територій має бути розміновано впродовж 10 років. Досвід України буде слугувати як зразок для інших країн після бойових дій. Японія готова надати обладнання та спеціалістів для розмінування, уже 30 техзасобів передали, ще 20 Україна отримає найближчим часом.
Натомість Свириденко розповіла, що в Україні 12 167 домогосподарств вже очищено і є 4-річний план із розмінування. Водночас через забруднення сільськогосподарських земель аграрії з початку повномаштабної вже втратили 31,5 млрд доларів.Секретар РНБО Олексій Данілов вказав цифру людських втрат через міни — це вже 500 жертв серед цивільного населення.