• EN

  • UA

  • EN

  • UA

  • EN

  • UA

  • EN

  • UA

Розробка професійного стандарту«Оператор з пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)»

Днями відбулося засідання міжвідомчої робочої групи за важливою ініціативою: розробка професійного стандарту «Оператор з пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)».

Участь у цьому заході, організованому ТОВ «Шериф Розмінування» разом із Національним агентством кваліфікацій, взяли представники ринку праці, освітні експерти та відомі фахівці з протимінної діяльності, а саме: представники Міністерства економіки України, ГО «Асоціація саперів України», БО «Благодійний фонд «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні», ТОВ «Українські сервіси розмінування», ТОВ «Науково-виробнича компанія «Патрон Демайнінг», ТОВ «Демінінг солюшнс», ТОВ «Вільний Шлях Є», КПІ імені І. Сікорського, БО «Міжнародний благодійний фонд «Біг Юа», ТОВ «Центр підготовки гуманітарного розмінування» (м. Кам’янець Подільський) та ТОВ «Гуманітарне розмінування».
Мета розробки єдиного професійного стандарту «Оператор з пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)» на сьогодні вкрай важлива. Це суттєво підвищить ефективність взаємодії ринку праці та освіти у сфері протимінної діяльності в Україні.
Кваліфікаційний стандарт сприятиме покращенню співпраці між університетами, навчальними центрами та підприємствами щодо розробки інструментів взаємодії та матиме позитивний вплив на підвищення якості професійної підготовки операторів з пошуку вибухонебезпечних предметів.Стандарт передбачає визначення необхідних компетенцій та навичок для кваліфікованих спеціалістів у цій сфері, а також створення сприятливих умов для навчання операторів.

Illustration

Засідання міжвідомчої робочої групи за ініціативою: розробка професійного стандарту «Оператор з пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)»

Окрім впливу на внушньоукраїнську ситуацію, розробка стандарту матиме важливе значення для інтеграції у світову систему освіти за міжнародними стандартами IMAS.Ініціатива розробки професійного стандарту «Оператор з пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)» – важливий крок у напрямку покращення безпеки та професійної підготовки спеціалістів у сфері протимінної діяльності.
Конструктивний діалог між учасниками засідання та залученість у пошук оптимального рішення по функціональним обов'язками стандарту професії та по актуальності такої освітньої кваліфікації в Україні – надзвичайно цінний внесок у прогрес на ринку гуманітарного розмінування.
Спільна робота учасників процесу відображає прагнення до постійного удосконалення у сфері протимінної діяльності та забезпечення безпеки нашої країни. Впевнені, цей стандарт стане не лише важливим кроком у розвитку професійної освіти, а й закладе надійні фундаменти для майбутніх досягнень у сфері протимінної діяльності.